Świetlica oprócz funkcji opiekuńczej odgrywa istotną rolę w procesie dydaktyczno - wychowawczym. Wychowankowie świetlicy mają możliwość uczestniczyć w zajęciach grupowych, które są realizowane w poszczególnych blokach tematycznych, takich jak: zajęcia ruchowe,artystyczne (muzyczne, plastyczne, muzyczno - ruchowe), teatralne, integracyjne, przyrodniczo- ekologiczne, zajęcia relaksacyjne, zajęcia kształtujące kulturę osobistą. Uczniowie chętnie uczestniczą w organizowaniu różnorodnych uroczystości świetlicowych, takich jak: wieczór andrzejkowy, mikołajki, walentynki, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

Świetlica jest organizatorem międzyszkolnych konkursów: plastycznych ("Jesienne plenery", "Moje wymarzone wakacje") oraz teatralnego związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Co roku w świetlicy odbywa się spotkanie opłatkowe połączone z inscenizacją bożonarodzeniową z udziałem zaproszonych gości i pracowników naszej szkoły. W celu poznania różnych miejsc pracy, organizujemy spotkania z udziałem przedstawicieli ciekawych zawodów, między innymi z pracownikami Ogrodu Zoologicznego, policji, służby zdrowia, zakładu energetycznego. Nasi wychowankowie regularnie zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych organizowanych przez inne szkoły oraz placówki kulturalne.

Świetlica szkolna realizuje innowację pedagogiczną "Człowiek z pasją", której celem jest zapoznanie dzieci z różnymi zawodami wykonywanymi przez ludzi, pobudzanie do refleksji nad własnymi planami na przyszłość. Uczniowie przez jeden tydzień w miesiącu będą brali udział w różnego rodzaju zajęciach dydaktycznych, czytelniczych, czy plastycznych przybliżających sylwetki osób wykonujących ciekawe zawody.

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach od 7.00 do 16.30

Kierownik świetlicy: Małgorzata Zielińska

Wychowawcy świetlicy: Katarzyna Juzaszek - Jaworska, Monika Klimek, Tomasz Ogieniewski, Elżbieta Żółtowska

Wychowankowie mają możliwość korzystania ze stołówki szkolnej w godz. od 11.15 do 12.45